pátek 22. února 2013

30 day shred na vlastní kůži LEVEL 1

O cvičení 30 day shred s Jillian Michaels už se toho hodně napsalo, spousta lidí ho vyzkoušela a jen málokdo ho nezná. Rozhodla jsem se zařadit do davu a konečně ho otestovat na vlastní kůži. Opravdu je Jill tak dobrá? Opravdu díky ní dokážu za 30 dní viditelně zformovat postavu? Opravdu stačí 20 minut denně? Uvidíme...
mojetelo.blogspot.cz
A o co v 30 day shredu jde?
Program má za úkol vám v co nejkratším možném čase pomoci zformovat tělo a vyrýsovat svaly. Konkrétně během měsíce byste měli poznat výrazné rozdíly. Na internetu je spousta obrázků PŘED a PO, které jsou vysoce motivační (klik).  Celé cvičení se skládá ze 3 levelů - na každých 10 dní připadá jeden. Jde se od nejlehčího k nejtěžšímu. V každém levelu se pravidelně po třech minutách střídá kardio a posilování, což je podle Jill nejefektivnější způsob pro spalování kalorií. 
To jsou základní fakta, kdyby jste si chtěli přečíst víc, podívejte se třeba k Lili.

Já a LEVEL 1 
Přiznávám, že jsem 30tidenní cvičení s Jill zkoušela už několikrát, ale nikdy jsem nevydržela víc jak týden. Tentokrát mám motivaci, silnou vůli i čas a tuším, že to zvládnu. První level už mám zdárně za sebou. Začala jsem přesně 1. února a celý proces jsem zdokumentovala krátkým zápiskem z každého dne.

1.2.2013 (1.den) pátek
Cvičím až pozdě večer, po velkém přemlouvání se. Mám pocit, že mě zabije už první část - posilování rukou. Dál už to docela jde, jen po kardiu číslo dvě (s poskoky snožmo) mě pekelně bolí lýtka.
míra únavy při cvičení:
co mě bolí druhý den: opravdu hodně stehenní svaly, méně lýtka a prsní svaly

2.2.2013 (2.den) sobota
Opět se ke shredu dostávám večer kolem 22. hodiny. Nohy mě bolí ještě z předešlého dne a tak cvičení není nic moc příjemného, dívám se na hodiny, kdy už bude konec. Dnes mám pocit, že mi dává zabrat úplně všechno.
míra únavy při cvičení:
co mě bolí druhý den: stehenní svaly a to tak, že nemůžu sejít schody, zbytek už je ale v pořádku

3.2.2013 neděle
Dávám si oddech, jeden den v týdnu jsem si povolila.

4.2.2013 (3.den) pondělí
Konečně mám na cvičení čas odpoledne a je to znát, zdaleka se necítím tak unavená jako pokaždé večer.
míra únavy při cvičení:
co mě bolí druhý den: už jenom lehce stehna

5.2.2013 (4.den) úterý
Vůbec se mi do večerní šichty s Jill nechce, ale zatnu zuby a dvacetiminutovku odcvičím. Všechny cviky už se mi zdají o něco lehčí a občas zařadím i nějakou tu těžší modifikaci.
míra únavy při cvičení:
co mě bolí druhý den: poprvé nic

6.2.2013 (5.den) středa
Jsem v polovině prvního levelu a konečně se během cvičení začínám cítit líp. Už se tolik nezadýchávám a i neoblíbenou první část - kliky, zvládám bez pocitu, že mě to zabije.
míra únavy při cvičení:
co mě bolí druhý den: po delší době se přihlásily prsní svaly, jinak nic

7.2.2013 (6.den) čtvrtek
Říkám si, že shred cvičím už dost dlouho na to abych celý první level zvládla s činkami jako Jill a její parťačky. Doteď jsem činky přidávala jen podle potřeby a to mám jen půlkilové (nepotřebuju mít na rukou svaly jako Jill, takže mi bohatě stačí). Jde mi to celkem v pohodě, až na to, že si v přemíře snahy při "boxování" hnu ramenem a po zbytek tréninku ho musím šetřit.
míra únavy při cvičení:
co mě bolí druhý den: prsní svaly a trochu lýtka

8.2. 2013 (7.den) pátek
Celá ruka mě začíná bolet záhy po začátku tréninku, během cvičení se tedy vědomě trochu šetřím, ale zase ne, že bych se úplně flákala. Cvičím opět večer, ale už nejsem zdaleka tak unavená jako jsem bývala během prvních dní.
míra únavy při cvičení:
co mě bolí druhý den: kromě pochroumaného ramene nic

9.2.2013 sobota
Vzhledem k tomu, že rameno není úplně ve formě a navíc je sobota a mám jiný program, dávám si off.

10.2.2013 (8.den) neděle
Celý den volno, přesto si Jill pouštím zase až pozdě večer. Už přesně vím, jaký cvik kdy přijde a trénink mi utíká jedna radost. Pořád mi ale dělá problém "boxování", špatně se mi při něm dýchá a tak ho dělám jen s polovičním nasazením.
míra únavy při cvičení:
co mě bolí druhý den: nic

11.2.2013 (9.den) pondělí
Mám čas už odpoledne a tak se na tradiční dvacetiminutovku dokonce těším. Zvládám ji celkem v pohodě a mám ze sebe dobrý pocit.
míra únavy při cvičení:
co mě bolí druhý den: nic

12.2.2013 (10.den) úterý
Poslední den s prvním levelem. Snažím se do cvičení dát všechno abych si ho náležitě užila. Video pouštím sice kolem jedenácté večer, ale i tak už ho zvládám celkem s klidem.
míra únavy při cvičení:
co mě bolí druhý den: nic
ewf.sm
Moje pocity po 10 dnech
Musím říct, že první level byl pro mě (hlavně ze začátku) pěkná makačka. Nebyla jsem zvyklá pravidelně cvičit a moje kondička stála za houby. Už během prvních deseti dní jsem ale začala pociťovat rozdíly. S každým dalším dnem jsem dvacetiminutovku zvládala o něco lépe a troufala si víc na těžší modifikace cviků. Díky tomu jsem se ani nestihla nudit, bylo motivující sledovat, jak se krůček po krůčku zlepšuju. Samozřejmě, že se mi některé dny poskakovat podle Jill vůbec nechtělo, ale ten pocit, že jsem přemohla svou lenost, nakonec vždycky stál za to. 

Level 1 docela rovnoměrně procvičuje různé části těla, nesoustředí se prioritně jen na některou a to se mi na něm líbí. Zároveň jednotlivé cviky nejsou složité na provedení, a když jsem je zvládla já, zvládnete je taky. Jen pozor na závěrečné protažení, Jill ho poměrně odflakuje, doporučila bych se s ním zabývat trochu déle, jestli máte čas.

Jaké máte zkušenosti s 30 day shred, pomohl vám?

1 komentář:

  1. cvicila jsem pred vanoci a musim rict, ze jsem nikdy s nicim nemela takove vysledky...

    Ted trenuju napul maraton, ale od dubna bych chtela zacit Body Revolution, kde jsem skoncila asi v pulce (pak jsem byla dlouhodobe nemocna).

    Nevim jak to dela, ale sni to proste jde :)

    OdpovědětVymazat