pátek 14. února 2014

Kosmetická hvězda měsíce ledna

Protože na blogu ubývá článků o kosmetice, chtěla bych to trochu napravit a vždy vám představit hvězdu uplynulého měsíce. Výrobek, bez kterého jsem nedala ani ránu, který jsem hojně a ráda používala nebo pro mě byl jinak významný. 

Za minulý měsíc to byl přípravek, který  mi hodně pomohl s ekzémem na rukou a mít ho při sobě bylo pro mě skoro otázkou přežití. Kosmetickou hvězdou ledna se stává KONOPNÝ OLEJOVÝ MULTIGEL (Nobilis Tilia).


Jedná se o přírodní bio výrobek, který obsahuje 56% konopného oleje, pupalkový olej a také éterický olej z konopí. Je určen právě k péči o ekzematickou pokožku nebo lupénku. Dá se použít společně s vodou jako mýdlo, přidáním do koupele jako hydratační lázeň nebo jako gel natírat přímo na postižená místa. Já jsem nejvíc využívala poslední možnost a natírala ho na ruce podle potřeby. A ta byla hodně častá, protože se mi ekzém po několika klidných měsících zase rozlezl po celých rukách. Navíc jsem odjela na hory, kde se mi po prvním lyžování a celém dni v rukavicích objevila na ztenčené a přesušené kůži na prstech krvavá prasklinka. A to už se mi předtím hodně dlouho nestalo. Začala jsem multigel používat pokaždé, kdy to jen šlo a kůže se do týdne dostala zase do přijatelného stavu. I celé dni v rukavicích jsem obstojně zvládla. V té době mi opravdu pomohl jako nic jiného.


Gel je hodně mastný, takže se déle vsakuje, ale není to zase nic hrozného. Balení je praktické s pumpičkou, tudíž nehrozí opatlání všeho kolem. Design výrobku je příjemný, nepřeplácaný, hezky se hodící k přírodní kosmetice. Kupovala jsem na e-shopu Nobilis Tilia za 214 Kč (50 ml). Pro mě je tato česká značka objevem loňského roku a určitě to není naposled co o ní ode mě slyšíte.

Můj tip: Osvědčilo se mi používat gel na na lehce navlhčenou kůži, rychleji se vsákne.

Londie

Žádné komentáře:

Okomentovat